Ruda Śląska 13.09.2011r.

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 IM. ADAMA MICKIEWICZA

W RUDZIE ŚLĄSKIEJ , UL. 1 Maja 173

ogłasza nabór na wolne stanowisko

głównej księgowej w wymiarze 1/2 etatu

Wymagania niezbędne:

1. Obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

2. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz do korzystania z pełni praw publicznych.

3. Nie była skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi, przeciwko wiarygodności dokumentów lub przestępstwo skarbowe.

4. Znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania zadań głównego księgowego.

5. Spełnia jeden z poniższych warunków:

- ukończyła jednolite magisterskie studia ekonomiczne, wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada 3- letnia praktykę w księgowości

- ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej

6 – letnią praktykę w księgowości

- jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów

- posiada certyfikat uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

Wymagania dodatkowe:

1. Znajomość zagadnień rachunkowości budżetowej.

2. Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i ustawy o finansach publicznych.

3. Znajomość przepisów oświatowych i samorządowych.

4. Znajomość przepisów podatkowych oraz dobra znajomość podatku VAT.

5. Znajomość przepisów płacowych.

6. Znajomość przepisów ZUS.

7. Znajomość przepisów wynikających z Karty Nauczyciela.

8. Znajomość programu komputerowego.( Vulcan)

9. Umiejętność współpracy w zespole.

10. Umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji.

Zakres podstawowych obowiązków obejmuje:

Prowadzenie rachunkowości jednostki.

Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi.

Dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym.

Dokonywanie wstępnej kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych.

Sporządzanie planów finansowych jednostki.

Prowadzenie dokumentacji zasiłkowej dotyczącej wszystkich rodzajów zasiłków z ubezpieczenia społecznego; sporządzanie list płac i dokonywanie potrąceń w tym rozliczeń z ZUS zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Terminowe sporządzanie deklaracji składek i potrąceń przelewów ZUS ; sporządzanie list płac dotyczących wynagrodzeń, zasiłków chorobowych, opiekuńczych, macierzyńskich, wypłat świadczeń z ZFŚS.

Naliczanie i ewidencja podatku dochodowego od osób fizycznych, składek na ubezpieczenia społeczne , zdrowotne i Fundusz Pracy oraz sporządzanie przelewów.

Sporządzanie dokumentów rozliczeniowych z Urzędem Skarbowym w zakresie podatku od osób fizycznych w formie elektronicznej i papierowej i systematyczne odbieranie UPO ( Urzędowego Poświadczenia Odbioru).

Dekretowanie dowodów finansowo księgowych, sporządzanie poleceń księgowania,

Rachunków, przelewów.

Prowadzenie analizy wynagrodzeń pracowników.

Wykonywanie innych czynności nie wymienionych powyżej, a mieszczących się w ramach posiadanych kompetencji wynikających z aktualnych potrzeb placówki.

Wymagane dokumenty:

1. List motywacyjny.

2. CV

3. Numer kontaktowy.

4. Uwierzytelnione kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe.

5. Kserokopie świadectw pracy.

6. Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie.

1. Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 z póź .zm.).

Wymagane dokumenty należy składać w zamkniętych kopertach w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej , ul. 1 Maja 173, 41-710 Ruda Śląska, osobiście lub za pośrednictwem poczty ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru do dnia 27.09.2011r.

Dokumenty kandydatów , które nie spełnią wymogów określonych w ogłoszeniu , a także te które wpłyną do szkoły po określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Informacja o wynikach konkursu będzie umieszczona na tablicy ogłoszeń w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 7 oraz na stronie internetowej .

O terminie konkursu kandydaci, którzy spełnią wymagania formalne zostaną poinformowani telefonicznie.

Załączniki:
PlikDodałRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz (20110913_ogloszenie_konkursu_gk_sp7.pdf)Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko (skan)Biernat Błażej3717 Kb13.09.2011 13:21